Adana Demirspor


Kuruluş: 21.12.1940 ( 83 )
Süper Lig

Adana Demirspor Puan Durumu

STakımOGBMAYAvPFikstür
1Galatasaray37323289256499
2Fenerbahçe37306193316296
3Trabzonspor372041365481764
4Başakşehir37177135141105838
5Beşiktaş37168135145656
6Kasımpaşa37158146064-453
7Alanyaspor371215105249351
8Sivasspor371312124553-851
9Ç. Rizespor37148154856-850
10Antalyaspor371212134348-548
11Adana Demirspor371014135255-344
12Samsunspor371110164149-843
13Kayserispor (-3)371112144355-1242
14Gaziantep FK37118184957-841
15Konyaspor37914143950-1141
16Ankaragücü37816134448-440
17Hatayspor37814154352-938
18Karagümrük37910184651-537
19Pendikspor37910184272-3037
20İstanbulspor3747262774-4719

Adana Demirspor Maç Sonuçları

TarihEvsahibiSonuçMisafir
Adana Demirspor2 : 1Ç. Rizespor
Ankaragücü1 : 1Adana Demirspor
Hatayspor3 : 3Adana Demirspor
Adana Demirspor3 : 0Pendikspor
Kasımpaşa2 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor4 : 2Beşiktaş
Adana Demirspor4 : 0Alanyaspor
Adana Demirspor1 : 0Trabzonspor
Karagümrük2 : 0Adana Demirspor
Adana Demirspor3 : 0Konyaspor
Sivasspor1 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor0 : 0Fenerbahçe
Kayserispor1 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor2 : 3Samsunspor
Galatasaray3 : 1Adana Demirspor
Gaziantep FK2 : 2Adana Demirspor
Adana Demirspor2 : 1Antalyaspor
Başakşehir0 : 0Adana Demirspor
Adana Demirspor2 : 2İstanbulspor
Ç. Rizespor1 : 0Adana Demirspor
Adana Demirspor1 : 1Ankaragücü
Beşiktaş0 : 0Adana Demirspor
Adana Demirspor0 : 1Hatayspor
Pendikspor2 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor1 : 3Kasımpaşa
Alanyaspor3 : 3Adana Demirspor
Trabzonspor1 : 0Adana Demirspor
Adana Demirspor1 : 0Karagümrük
Konyaspor2 : 2Adana Demirspor
Adana Demirspor4 : 1Sivasspor
Fenerbahçe4 : 2Adana Demirspor
Adana Demirspor0 : 0Kayserispor
Samsunspor1 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor0 : 3Galatasaray
İstanbulspor0 : 1Adana Demirspor
Adana Demirspor1 : 6Gaziantep FK
Antalyaspor2 : 1Adana Demirspor
.PazAdana Demirspor1900Başakşehir

Türkiye Kupası

5. Tur
Adana Demirspor8 : 924 Erzincanspor

Adana Demirspor Kadrosu

UFutbolcu AdıPYaşMaç11GolSüre
Shahrudin MahammadaliyevK2925242.136
Ertaç ÖzbirK3412121.080
Vedat KarakuşK2542269
Deniz Eren DönmezerK1511
Yılmaz AktaşK2011
Semih GülerD2932322.800
Andreaw GravillonD25333032.691
Jonas SvenssonD3014141.192
İsmail ÇokçalışD2314131.076
Milad MohammadiD3012121.028
Kevin RodriguesD291111923
Youcef AtalD271091778
Pape Abou CisseD28139724
Abdurrahim DursunD25106507
Abdulsamet BurakD2775445
Jovan ManevD2263412
İzzet ÇelikD195169
Emre AkbabaO31333192.726
Yusuf ErdoğanO31363062.682
Yusuf SarıO25242131.789
Edouard MichutO20241921.661
Benjamin StambouliO33201711.428
Younes BelhandaO33141431.076
MaestroO2012121.035
NaniO37291151.020
Dorukhan ToközO27206664
Tayfun AydoğanO272051648
Badou NdiayeO3397600
Jose RodriguezO2951131
Florent ShehuO2113
Stiven MendozaF3113122992
M'Baye NiangF2916138990
Mario BalotelliF3316107987
David AkintolaF271393950
Yusuf BarasıF202864907
Arber ZeneliF28133401
Abat AimbetovF28821222
Nabil AliouiF2462188
Motez NouraniF2152182
Cherif NdiayeF27221167
Ozan DemirbağF15328
Breyton FougeuF19111
Goran KaracicK27
Murat Uğur EserK18
Amir FeratovicD21
Aslan AtayD18
Arda Okan KurtulanO21
Bünyamin BalatO26
Burhan ErsoyO20
Caner KabanO17
Hıjran Alı BoyacıO18
Mahamadou BaO24
Mustafa KapıO21
Salih KavrazlıO21
Tolga KalenderO22
Ali Yavuz KolF22
Fredrik GulbrandsenF31
OnyekuruF26
Osman Kaynak17
59Yaş Ortalaması:25,0

Adana Demirspor Tarihinde Bugün (24 Mayıs)

19702LAdana Demirspor3 : 1Feriköy
1976SLAdana Demirspor2 : 1Altay
1978TKAdana Demirspor0 : 0Trabzonspor
1981SLAdana Demirspor3 : 2Trabzonspor
19872LKayserispor1 : 2Adana Demirspor
20031LAdana Demirspor9 : 1İzmirspor
20082LPOAdana Demirspor1 : 0Defne Anadolu FK

Adana Demirspor, 24 Mayıs gününde oynadığı 7 maçta; 6 galibiyet, 1 beraberlik alırken hiç mağlup olmadı. Adana Demirspor 20 gol atarken kalesinde 6 gol gördü.